Заходи з нагоди Дня Захисника України, Дня Українського козацтва та 78-ої річниці створення Української Повстанської Армії

Щорічно, 14 жовтня,  в день Покрови Пресвятої Богородиці, в Україні  відзначається  День захисника України, День Українського козацтва та День створення Української Повстанської Армії.

Сьогодні 13 жовтня, в передсвятковий день, у Бродах відбувся ряд урочистостей. В першій половині дня представники влади району та міста, а саме голова районної ради Євген Швед, голова Бродівської райдержадміністрації Оксана Прокопець та Бродівський міський голова  Анатолій Белей  завітали з привітаннями з нагоди свята в Окрему бригаду військової авіації «Броди».

Урочистий захід відбувся біля каплиці Покрову Пресвятої Богородиці та розпочався спільним виконанням Державного Гімну України. З вітальним словом до військовослужбовців звернулися командир військової частини А2595  Павло Бардаков, голова Бродівської районної ради Євген Швед, голова Бродівської райдержадміністрації Оксана Прокопець та Бродівський міський голова Анатолій Белей. Кращих військовослужбовців нагородили грамотами, подяками та відомчими нагородами Міністерства Оборони України.

Присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих Героїв, а також поклали квіти та запалені свічі до Алеї слави. Спільну молитву до Пресвятої Богородиці провів  отець Богдан Вихор.

Продовження заходів відбулося на центральній площі міста, біля скульптури Матері Божої, за участю представників районної, міської рад, райдержадміністрації, представників громадських організацій ветеранів УПА, учасників бойових дій,  військовослужбовців та громадськості.  Віче приурочене Дню захисника України та Дню створення Української Повстанської Армії розпочалось із виконання Державного Гімну України муніципальним хором «Боян».

Учасники заходу хвилиною мовчання вшанували пам'ять Героїв України – воїнів УПА, Героїв Небесної Сотні та новітніх героїв, які поклали свої життя, захищаючи рідні землі під час антитерористичної операції.  Голова Бродівської райдержадміністрації Оксана Прокопець, керуюча справами районної ради Руслана Гром’як та голова Бродівської міської ради Анатолій Белей поклали квіти до підніжжя  скульптури.

Молебень до Пресвятої Богородиці провів отець Тарас Дзьоба.

На завершення заходу муніципальний хор «Боян» виконав молитву «Боже Великий, Єдиний ».

Опісля заходу представники влади міста та району, спільно із військовослужбовцями  вшанували пам'ять загиблих військовослужбовців поклавши квіти  та запалені лампадки на могили новітніх Героїв.