Відбулося обговорення моделі адміністративно-територіального устрою в частині Бродівського району

Cьогодні, 9 листопада, у сесійній залі Бродівської районної ради...

перший заступник голови Львівської ОДА Василь Лозинський зустрівся з громадськістю району з метою обговорення моделі адміністративно-територіального устрою в частині Бродівського району. Захід відбувся  за участі т.в.о. директора департаменту економічної політики Львівської ОДА Степана Куйбіди, заступника голови Львівської обласної ради Юрія Гудими, першого заступника голови Бродівської райдержадміністрації Оксани Прокопець, голови районної ради Євгена Шведа, депутатського корпусу районної ради, голів місцевих рад та громадськості.

В. Лозинський закцентував увагу на методиці формування громад. Зокрема, серед формуючих чинників він виокремив основні критерії при формуванні територій громад: економічні показники, дорожня інфраструктура, демографічна ситуація, можливості прямого сполучення для надання послуг населенню та дотримання основного принципу добровільності об’єднання територіальних громад. Відповідно до нового перспективного плану у Бродівському районі три ОТГ: Бродівська, Підкамінська та Заболотцівська.

«Головна функція децентралізації- це створити належні умови для кожного мешканця в об’єднаній територіальній громаді»,  - зазначив перший заступник  голови ЛОДА.

Однак, серед присутніх були  обурені безкінечними дискусіями навколо формату адміністративної територіальної реформи та відсутністю дієвих кроків на максимальне врахування інтересів громади, непрозорістю процесів, пов’язаних з «проектуванням» реформи. Зокрема недотримання раніше прийнятих рішень щодо створення  Бродівського району та  попередньо затвердженого Перспективного плану об'єднання територіальних громад. Відтак, голова Ясенівської сільської ради Марія Сенюта задекларувала думку щодо створення Ясенівської ОТГ включно з населеними пунктами Підгорецької та Поникв’янської сільських рад. Загалом переважна більшість присутніх у сесійній залі підтримали думки на користь створення Бродівського району, а не запропонованого реформою Золочівського району.