У місті Броди відбулися урочисті заходи з нагоди відзначення 111-ої річниці від дня народження провідника Організації українських націоналістів, борця за волю України Степана Бандери

Сьогодні, 27 грудня 2019 року  в місті Броди відбулися урочисті заходи з нагоди відзначення 111-ої річниці від дня народження провідника Організації українських націоналістів, борця за волю України Степана Бандери.

Він був талановитим організатором, політиком-стратегом, відданим революційним методам боротьби за визволення українського народу від австро-угорських, польських, московсько-більшовицьких колонізаторів, за незалежну Українську Державу – такої характеристики заслужив від своїх сподвижників, послідовників і прихильників української національної ідеї.    Розпочались заходи  спільною молитвою за упокій душі Героя України у церкві Святого Юрія. Панахиду відслужив отець Роман Біль.

У  вшануванні пам'яті відомого земляка, символа  національно-визвольного руху взяли участь заступник голови районної ради Віра Підгрушна та працівники апарату райради, а також представники районної та міської влади, керівники політичних та громадських організацій, учасники Операції об'єднаних сил, батьки загиблих учасників АТО, ветерани, представники ЗМІ та громадськість міста. Опісля учасники заходу пройшлись урочистою ходою вулицями міста до пам’ятників Петру Полтаві та Жертвам більшовицьких репресій. До підніжжя пам’ятних знаків були покладені квіти та запалені лампадки. Продовжились дійства  у читальній залі Центральної районної бібліотеки. Ведуча урочистостей Надія Степура, голова Бродівської районної організації ветеранів національно-визвольної боротьби «Братства вояків ОУН-УПА Михайло Залещук та голова Бродівської районної організації товариства політичних в’язнів і репресованих Лідія Веклич відзначили велич постаті Степана Бандери, його внесок у здобуття Україною державної незалежності та необхідність донесення до сьогоднішніх поколінь історичної правди про національно-визвольних рух загалом та провідника ОУН зокрема.

Свої музичні композиції представили керівник народного аматорського чоловічого ансамблю «Січовик» Михайло Добрянський та співоче тріо Народного дому  села Черниця. Члени Бродівської  районної організації  Товариства політичних в’язнів і репресованих отримали грамоти, подяки та значки. Представники Бродівського ОРВК вручили подяку та відзнаку «Знак пошани» від Міністерства Оборони України мамі загиблого учасника АТО Романа Чорнобая, внука зв’язкової УПА Катерини Чорнобай-Козлінської Надія Чорнобай. Завершились заходи хвилиною мовчання за всіма загиблими та виконанням Державного Гімну.

© 2020 Бродівська районна рада. Усі права застережено.