102 річниця пам’яті героїв Крут

29 січня 2020 року українці вшановують 102 річницю бою під Крутами, котрий для українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.

В кінці січня 1918 року юні захисники Української Народної Республіки власною кров’ю вписали нову героїчну сторінку в історію українського визвольного руху. Назва невеликої станції Крути, що розташована на Чернігівщині уздовж  лінії Бахмач – Київ, ознаменувала відлік нового духовного злету нації, який уже протягом століття є символом для десятків поколінь борців за свободу.

З нагоди 102- ої річниці бою під Крутами у Бродах, біля пам’ятника  Жертвам більшовицьких репресій, відбулось пам’ятне  віче «Пам’яті героїв Крут» підготовлене вчителями та учнями Бродівської ЗОШ №3 та членами Бродівського міжшкільного учнівського парламенту. Участь в заході взяли голова районної ради Євген Швед, заступник голови районної ради Віра Підгрушна, перший заступник голови Бродівської райдержадміністрації Оксана Прокопець, секретар Бродівської міської ради Микола Бакай, працівники місцевих органів влади, військовослужбовці, учнівська і студентська молодь, місцеві жителі.

Учасники заходу хвилиною мовчання вшанували пам'ять тих молодих лицарів, які далекого січневого ранку заступили собою шлях ворогам на Київ та сучасників, що зберегли сьогодні Україну та запалили свічі в пам'ять про загиблих захисників України. Під час віче лунали патріотичні вірші та пісні у виконанні учнів ЗОШ № 3.

Поминальну панахиду за загиблими відправив о. Тарас Дзьоба.